• Volejbal dievčatá - okresné kolo

      17. 3. 2023

      Dievčatá 7. – 9. ročníka sa 15.3. 2023 zúčastnili okresného kola vo volejbale dievčat v športovej hale v Detve. Pri účasti 4 dievčenských družstiev sa naše dievčatá umiestnili na peknom 2. mieste. K úspechu blahoželáme: Adriáne Abrmanovej (9. A),  Alexandre Golianovej (9. A),  Martine Gondášovej ( 8. A),  Petre Faškovej (8. A), Laure Šulajovej (8. A), Eme Vilhanovej / 9.A/  Alexandre Cerovskej (7.A), Viktórii Salvovej (7.A). 
      Menovaným dievčatám srdečne blahoželáme a želáme im ďalšie športové úspechy.

     • Talenty pre firmy

      17. 3. 2023

      Poverení zástupcovia firmy Slavia Production Systems a.s. a SSŠ v Detve vyhodnotili súťaž žiakov ZŠ Podpoľania "Talenty pre firmy"  za rok 2023 nasledovne.

      • Špeciálnu cenu generálneho riaditeľa Slavie získal náš žiak Tomáš Kulich so svojím robotom  „ KAMO“ a dostal Smart hodinky v hodnote – 85Euro.
      • Za prvý stupeň vo výtvarnej súťaži "Roboty budúcnosti" sa umiestnila na 2.mieste Rebeka Kubišová(2.A), ktorá  získala poukaz do Dráčika/na nákup Lega v hodnote  –  80 Euro.
      • Za druhý stupeň - "Model priemyselného robota " získal peknú 4. cenu Patrik Minárik a dostal Smart hodinky v hodnote –  85 Euro. 
       Naša škola  získala 2.cenu na nákup pomôcok na technickú výchovu v hodnote – 150 Euro
                                        Oceneným žiakom srdečne blahoželáme.
     • Karneval

      16. 3. 2023

      Dňa 21.2.2023 sa na našej škole uskutočnil karneval. Na začiatok fašiangovej zábavy si  školský parlament pre svojich najmladších spolužiakov pripravil zaujímavé súťaže. Po nich sa nám predviedli naši žiaci s krátkym hudobným a tanečným programom. Potom nasledovala tombola a diskotéka. V závere sme sladkou odmenou ocenili najoriginálnejšie masky.

     • Lyžiarsky výcvik - 8.A

      20. 2. 2023

      V dňoch 13.2. - 17.2.2023 naši ôsmaci absolvovali základný lyžiarsky výcvik v lyžiarskom stredisku Zerrenpach Látky. Žiaci sa naučili lyžovať a užili si vynikajúce lyžiarske podmienky. 

     • Deň bez školskej tašky

      14. 2. 2023

      Dňa 1.2.2023 organizoval školský parlament Deň bez školskej tašky. Úlohou žiakov bolo priniesť si svoje veci v niečom inom ako je školská taška. Máme naozaj šikovných žiakov so skvelými nápadmi :-).

     • Pečenie a zdobenie

      7. 2. 2023

      Pod vedením pani Uhrinovej tento školský rok funguje v našej škole krúžok Pečenie a zdobenie. Prinášame vám malú "ochutnávku" toho, čo pod rukami našich šikovných detí vzniká.

     • (ZÁ)ŠKOLÁK - školský časopis

      20. 12. 2022

      Vážení rodičia, milí žiaci, 

      po dlhšej odmlke sa k nám opäť vracia náš školský časopis (ZÁ)ŠKOLÁK. V škole máme veľa šikovných žiakov, ktorí majú možnosť prezentovať svoje literárne prvotiny - básničky, rozprávky, príbehy a iné literárne a zábavné prvky. Verím, že využijú možnosť prispievať do (ZÁ)ŠKOLÁKA a že si školský časopis nájde pravidelne miesto v živote našej školy a bude nám prinášať radosť. 

      Všetkým žiakom, ktorí prispeli do dnešného čísla a učiteľom, ktorí ich usmerňovali patrí veľké poďakovanie. 

      Aktuálne číslo školského časopisu (ZÁ)ŠKOLÁK nájdete na tomto odkaze:

       

      (ZÁ)ŠKOLÁK - 2022-12

       

      Iveta Gallová, riaditeľka školy

     • Lucie v našej škole

      14. 12. 2022

      13. december pre krátkosť dňa a dĺžku noci bol považovaný za najstrašidelnejší deň v roku a to najmä kvôli duchom. Ženy ale aj muži sa odievali do bieleho a pomocou husacích pier vymetali kúty domácností od zlých síl. V minulosti sa sviatok Lucie spájal s čarami. Jedna povera vraví o drevenom stolčeku, ten mal rezbár vyrezávať postupne do Vianoc a pri jeho výrobe nesmel byť použitý ani jeden jediný klinec, vtedy mal čarovnú moc. Na štedrý deň, počas polročnej omše si mal rezbár sadnúť na stolček a okolo oltára uvidel tancovať všetky bosorky z dediny. Hneď nato mal vziať stolček a utekať do domov, aby ho strigy nechytili. 

      Pred zlom a bosorkami sa dedinčania chránili jedením cesnaku a cibule, kúty domácností kropili svätenou vodou, veď kedysi sa aj vravelo, že od Lucie do Vianoc, každá noc má svoju moc.

     • Mikuláš

      8. 12. 2022

      Ani našu školu Mikuláš neobišiel. Mal aj pomocníkov - dvoch krásnych anjelov a dvoch čertov, ktorí robili neplechu. Bol to veselý deň. Ďakujeme Mikuláš. Ďakujeme žiacky parlament. :-)

     • Perkusie workshop

      7. 12. 2022

      Tento hudobný kreatívny workshop sa na našej škole stretol s nadšením detí. Naučili sa základy rytmiky a zároveň si vyskúšali niekoľko typov rôznych perkusíí, aby si vedeli vybrať nástroj, ktorý ich  najviac zaujme, resp. najviac vyhovuje. Ďakujeme občianskemu združeniu Zaježovňa a Lukášovi Konczovi za realizáciu a skvelý prístup, akým perkusie prezentoval. 

      video 1

       

       

     • Medovníkové mesto

      7. 12. 2022

      Aj tento rok sme sa svojím dielom "Drevenice" pridali k tvorcom "Medovníkového mesta". Poďakovanie patrí žiakom a žiačkam z krúžku Pečenie a zdobenie a pani Anne Uhrinovej, ktorá krúžok na našej škole vedie.

     • Olympiáda v anglickom jazyku - Školské kolo

      5. 12. 2022

      Dňa 24.11.2022 sa konalo školské kolo olympiády v anglickom jazyku. Svoje vedomosti si v kategórii 1A preverilo 9 žiakov 6. a 7.ročníka. V okresnom kole nás v tejto kategórii bude reprezentovať žiačka 7.A triedy Alenka Krahulcová. V kategórii 1B sa olympiády zúčastnili 2 žiačky a do okresného kola postupuje žiačka 8.A triedy Peťa Fašková. Ďakujeme všetkým zapojeným a dievčatám držíme palce v okresnom kole.

     • Vybíjaná žiačok - Okresné kolo

      2. 12. 2022

      V Okresnom kole Vybívajanej žiačok nás reprezentovali dievčatá v tomto zložení:

      Janka Cerovská
      Alexandra Cerovská
      Kassia Sibylová
      Sofia Svoreňová
      Viktória Salvová
      Katarína Balážová
      Natália Škorňová
      Sofia Krnáčová
      Martina Sedliaková
      Viktória Tamášová
      Eliška Báťková
      Jana Púpavová

      Dievčatá obsadili pekné 2. miesto. Srdečne gratulujeme a ďakujeme za reprezentáciu. 

       

     • Svetový deň absurdít

      2. 12. 2022

      Dňa 20.11. 2022 bol Svetový deň absurdít a tak sa naši žiaci rozhodli spestriť si všedný deň v škole aj takýmto absurdným oblečením. Akciu pripravil Školský parlament pod vedením pani asistentky Paprčkovej.

     • Talenty pre firmy

      25. 11. 2022

      V súťaži Strednej odbornej školy v Detve nás úspešne reprezentovali títo žiaci:
       

      Kategória  - jednotlivci:

      Radovan Púpava: 2. miesto

      Kategória - tímy: 

      Radovan Púpava, Matyáš Juraj Krahulec, Patrik Minárik: 2. miesto

       

      Súťažilo sa v dvoch oblastiactiach:

      1. zostavenie jednoduchého elektrického obvodu so svetelným efektom
      2. programovanie jednoduchej súčiastky v SolidWorks podľa manuálu za pomoci žiakov SOŠ      Srdečne gratulujeme!

     • iBobor - vyhodnotenie

      14. 11. 2022

      Aj tento rok sme sa zapojili do informatickej súťaže iBobor. Tentokrát to bolo 81 žiakov v štyroch kategóriách. Viac sa o súťaži dozviete tu: iBobor

       

      Úspešnými riešiteľmi sa stali nasledujúci žiaci:

      Nela Bystrianska, 3.A
      Katarína Bartošová, 3.A
      Adam Hanes, 8.A
      Kevin Čonka, 8.A
      Jakub Karlík, 8.A
      Šimon Hriň, 8.A

      Srdečne gratulujeme!

       

  • Kontakty

   • Základná škola s materskou školou Krivec 1355
   • sekretariát: 045 5497 416 riaditeľka: 0915 820 142 materská škola: 045 5497 088
   • Krivec 1355 96205 Hriňová Slovakia
   • 37831291
   • 2021672961
   • skolskajedalen@zskrivec.eu, 0915 678 786
 • Fotogaléria

   zatiaľ žiadne údaje