• Talenty pre firmy

      25. 11. 2022

      V súťaži Strednej odbornej školy v Detve nás úspešne reprezentovali títo žiaci:
       

      Kategória  - jednotlivci:

      Radovan Púpava: 2. miesto

      Kategória - tímy: 

      Radovan Púpava, Matyáš Juraj Krahulec, Patrik Minárik: 2. miesto

       

      Súťažilo sa v dvoch oblastiactiach:

      1. zostavenie jednoduchého elektrického obvodu so svetelným efektom
      2. programovanie jednoduchej súčiastky v SolidWorks podľa manuálu za pomoci žiakov SOŠ      Srdečne gratulujeme!

     • iBobor - vyhodnotenie

      14. 11. 2022

      Aj tento rok sme sa zapojili do informatickej súťaže iBobor. Tentokrát to bolo 81 žiakov v štyroch kategóriách. Viac sa o súťaži dozviete tu: iBobor

       

      Úspešnými riešiteľmi sa stali nasledujúci žiaci:

      Nela Bystrianska, 3.A
      Katarína Bartošová, 3.A
      Adam Hanes, 8.A
      Kevin Čonka, 8.A
      Jakub Karlík, 8.A
      Šimon Hriň, 8.A

      Srdečne gratulujeme!

       

     • Exkurzia - Uhlisko

      8. 11. 2022

      Žiaci 5. ročníka sa zúčastnili exkurzie v Uhlisku, kde sme pozvali aj pani Bystriansku z Lesnej správy v Hriňovej. Deti sa učili porovnať a spoznať časti jednotlivých zástupcov ihličnatých a listnatých drevín, vymenovať zástupcov vysokej lesnej zveri, húb a drevín v danej lokalite.

      Dokázali v závere vysvetliť prečo vymenované organizmy patria medzi vysokú lesnú zver a aký je rozdiel v ich stavbe tela napr. roh- paroh a spôsobe života vo voľnej prírode a v obore.

      Žiaci si dokázali vytvoriť vhodné otázky pre pani horárku, zároveň odbúrali zábrany pri komunikácii s inou osobou. Učili sme sa pohybovať v lese a zároveň pri presune po cestnej komunikácii.

     • Medzinárodný deň biosferických rezervácií

      8. 11. 2022

      Aj biosferická rezervácia Biosphere Reserve Polana sa 3.11.2022 pripojila k oslavám Medzinárodného dňa biosferických rezervácií, ktorý sa 3.11.2022 oslavoval prvýkrát v histórii UNESCO's Man and Biosphere Programme. Spoločnými aktivitami žiakov piateho ročníka s pracovníčkou pani Ing. A. Gondovou sme si pripomenuli našu Poľanu, jej význam a dôležité funkcie. Zároveň si žiaci v prírode pripomenuli znaky niektorých rastlín, živočíchov. Taktiež sme sa aktivitami venovali spoznávaniu nášho regiónu.

     • Workshop - Ženy v komunite

      7. 11. 2022

      V rámci prevencie výchovy manželstva a rodičovstva sa žiaci 6.A a 5.A triedy zúčastnili WORKSHOPU Ženy v komunite s pani PhDr. Želinskou z MC z Nitry. V každej triede sa v úvode deti oboznámili o príbehoch významných žien v histórii a postavení žien v danom období. Následne sa učili, ako je potrebné presadiť svoj názor, ak sme presvedčení, že je správny a môže pomôcť. Žiaci sa učili spolu diskutovať a počúvať sa pri argumentovaní. 

     • Jazykový WocaBee šampionát

      3. 11. 2022

      Naša škola sa v druhej polovici októbra zapojila pod vedením p. učiteľky Babicovej do štvrtého ročníka inovatívnej súťaže pre školy Jazykový WocaBee šampionát. Súťaž prebieha pod záštitou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR a súťaží sa online v aplikácii na učenie slovíčok s názvom WocaBee.

      Žiaci sa v aplikácii učia novú slovnú zásobu vrátane výslovnosti moderným a veľmi efektívnym spôsobom. V súťaži sa hodnotí usilovnosť žiakov v učení cudzích jazykov, meraná počtom bodov získaných za precvičovanie slovíčok. Čím viac žiaci precvičujú, tým viac bodov (za správne odpovede) získajú a viac sa aj naučia. Každá trieda súťaží ako tím, takže v jazykoch sa zlepšujú skutočne všetci žiaci. 

      28.10. bolo ukončené okresné kolo, v ktorom sa naša trieda 6.A umiestnila na krásnom 1. mieste a postupuje do krajského kola. 

      Žiaci vyhrali:

      • predĺženie platnosti aplikácie o 2 mesiace + zľava 25 % na objednávku pre triedu 
      • diplom WocaBee okresní šampióni
      • online kurz angličtiny alebo nemčiny v online aplikácii LangBee v hodnote 6 € (pre žiakov aj učiteľa)

      Všetky informácie o súťaži, ako aj jej priebežné výsledky a ceny sú k dispozícii na www.wocabee.app/sutaz

      Tou najdôležitejšou výhrou však bude zlepšenie jazykových vedomostí našich žiakov a ich motivácia k učeniu jazykov, ktoré sú v dnešnej dobe mimoriadne dôležité. Sme veľmi radi, že aj na našej škole učíme cudzie jazyky inovatívnym spôsobom, ktorý prináša žiakom skutočné výsledky! Držíme im v súťaži palce!

     • Projekt ŠKD - slimák africký

      2. 11. 2022

      V spolupráci so SUPERZOO SK sme koncom septembra v ŠKD spustili projekt SLIMÁK AFRICKÝ.

      Po krátkej prednáške spojenej s priamou prípravou terária, ujo Palo odpovedal na všetky zvedavé otázky detí, týkajúce sa chovu tohto výnimočného slimáka.

      O týždeň neskôr nám priviezol dvoch nových kamarátov (slimákov afrických z rodu Archachatina Rhodostoma Benin albino body), ktorým sme dali mená:  ARCHA a TINO.

      Superzoo sk zakúpilo pre nás terárium, celé zariadenie, potrebnú výbavu a slimáčikov zasponzoroval ujo Palo. Patrí im za to naše veľké poďakovanie.

      V novom teráriu sa slimačí obyvatelia rýchlo zabývali  a my veľmi dúfame, že sa im u nás bude dariť.

   • Kontakty

    • Základná škola s materskou školou, Krivec 1355, Hriňová
    • sekretariát: 045 5497 416 riaditeľka: 0915 820 142 materská škola: 045 5497 088
    • Krivec 1355, 962 05 Hriňová 96205 Hriňová Slovakia
    • 37831291
    • 2021672961
    • skolskajedalen@zskrivec.eu, 0915 678 786
  • Fotogaléria

    zatiaľ žiadne údaje